Dimple piercing ehk põseneedid

Dimple piercing, põselohkude augustamine, põskede augustamine, augud põskedes, põseneedid – heal lapsel mitu nime kuid see laps kohe kindlasti ei ole hea. Seda ei soovita inimesed, kes omavad põseneete või on omanud põseneete. Seda ei soovita augustajad ja viimastel aastatel augustajad keelduvad põskede augustamisest. Samuti mina oma kogemuste põhjal ei soovita põskedesse aukude tegemist. Miks?

Kõikidest kehasse tehtavatest aukudest põskedesse tehtud augud on kõige keerulisemad, sest nendega võib esineda väga palju probleeme. Muidugi on õnneseeni, kellel on esinenud aukudega minimaalselt probleeme kuid enamikel on suuremal või vähemal määral esinenud probleeme.

Augustaja peab teadma, millisesse piirkonda põskedes võib auke teha. Valesti augustades võib vigastada näonärve ja tulemused võivad olla katastroofilised (on juhtumeid näoosa halvatusest ja tundetusest). Põskede augustajaks tuleb leida augustaja, kes on saanud korraliku väljaõppe ning omab kogemusi. Teab kuidas augustada, milliseid ehteid kasutada ning oskab klienti juhendada ja hoiatada probleemide osas. Muidugi tänapäeval on olemas kõikvõimas internet – vahel võib leida väga head ja vajalikku infot ning vahel võib info olla väär ja kahjulik.

Kuna põselihased on väga liikuvad, siis selle tõttu võib paranemise periood olla vaevaline ja kujuneda väga pikaks. Süües, juues, rääkides ja miimikat tehes me liigutame koguaeg põselihaseid. Põselihastes olevad augud on liikumises ja selle tõttu on nendel aukudel keeruline paraneda (paranenud kohad rebitakse lahti). Paranemiseks kulub aasta kuid vahel isegi aastate möödudes augud ei parane täielikult.

Väga oluline on suuhügieen ning seda kõikide suus ja suu ümbruses olevate aukude puhul. Kuid kuna põskedes olevate aukude paranemine on vaevalisem, siis on suuhügieen veel eriti oluline. Lühidalt öeldes – põskedes on enamuse ajast lahtised haavad ja suur oht probleemide tekkimiseks (punetus, paistetus, infektsioon, vedelikuga täidetud taskukesed jne). Kui probleeme esineb väga palju, siis tulemusena võivad augud hakata lekkima, põskedele võivad tekkida koledad armid ja/või põsk võib õheneda.

Väga oluline teema on põskedes kantavate ehetega. Augustamisel pannakse esmasteks eheteks pikad ehted, sest põsed võivad väga paiste minna. Neid ehteid tuleb kanda kuu aega ja siis vahetada natukene lühemate vastu ning kuu hiljem uuesti natuke lühemate vastu. Esimesel kuul pikemate ehetega on suur oht hammaste vigastamiseks, sest hammustades võivad ehted jääda hammaste vahele. Hea valik on kanda suus seespool plastikust kuule kuna need säästavad hambaid. Kuid kehasoojusega plastikust hakkab välja imbuma keemilisi aineid ja süljega neelatakse need ained organismi. Plastikule tekivad hammastega kokkupuutel kriimustused ja ei ole võimalik korralikult puhastada ning tulemuseks võib tekkida häiriv maitse või lõhn. Kuigi nii võttes plastik ei ole hea valik, siis äärmisel juhul on sobilik kandmiseks alguses kuni harjub ehetega ära ja siis vahetada välja teise materjali vastu.

Iga kuu möödudes tuleb põskedes ehted vahetada natuke lühemate vastu kuni jõutakse sobiliku pikkuseni. Äkiliselt suuruse vahetamine võib tekitada põskedele probleeme. Peab jälgima, et ehted ei sooniks põskedesse. Võib juhtuda see, et ühele põsele sobib lühem ehe ja teisele pikem. Oluline on ka põskedel olevate kuulide suurus. Liiga väikesed kuulid võivad hakata põskedesse soonima.

Lühidalt öeldes – väga keerulised augud ja põhjusega ei soovitata neid saada.

Miks ma otsustasin kogu info põhjal ikkagi põskedesse augud saada, sellest kirjutan pikemalt “Minu kunstlikud põselohud”. Hetkel keskendun vaid kogemusele.

Minu jaoks oli oluline, et augud teeks kogenud augustaja ja infot otsides leidsin Alternadiiva. Uurisin kogemuste kohta ja nii ma siis 2013. aasta suvel usaldasin oma põsed selle salongi augustaja kätte. Augustamine käis kiiresti, korraks oli valusööst, ei midagi hullu. Kuna olin selleks ajaks praktiliselt pool aastat põhjalikult ette valmistunud, siis olin oma otsuses raudkindel ja ei muretsenud edasise osas.

Peale augustamist esimesed kolm päeva olid kõige hullemad. Valus oli rääkida, valus oli naeratada, valus oli süüa, valus oli juua ja valus oli isegi magada. Aga kuna mulle meeldib naerda, siis naermise asemel tegin “hohohoho” (sedasi ei olnud nii valus). Üllatavalt kombel põsed olid minimaalselt paistes. Esimese nädala lõpuks valu oli kadunud.

Esimesed nädalad olid keerulisemad, sest ikkagi väga harjumatu oli, et põskedes ja ka suus olid mingid pulgad. Harjumiseks kulus paar nädalat. Alguses oli väga keeruline öösel magada, sest kui põsk oli padjal, siis pulgad olid pikalt suus ning häirivalt jäid hammaste vahele. Mingi hetk leidsin mingi nipi, kuidas ehted ööseks suus paigutada, et magades ei häiriks. Tundus ikka väga kummaline probleem, et alati enne magama minemist tuli ehteid keelega suus udida.

Söömine, ojaaaa. Seegi oli keeruline. Peale agustamist esimesed kolm päeva oli valu tõttu väga raske süüa ja juua (enam isegi ei mäleta kas ja mida sõin). Ehetega oli harjumatu süüa. Söömise ajaks surusin ehted väljapoole ehk siis süües olid nagu orad põskedest väljas. Kummaline vaatepilt. Peale söömist, peale hammastepesu, peale loputamist panin ehted normaalseks tagasi. Süüa tuli ettevaatlikult ja ikkagi kippusid ehted hammaste vahele jääma. Peale söömist alati hammaste pesemine ja suu loputamine meresoolalahuse või kummeliteega. Samuti suu loputamine alati peale jookide joomist. Väljas sööma ei kippunud. See kõik oli suhteliselt tüütu samas vääääga oluline. Kummeliteed sellest ajast enam juua ei suuda.

Kolme kuu jooksul igapäevaselt oli üks häiriv teema – koevedelik. Paranevatest aukudest immitses koevedelikku, mis kuivas ehete külge ja vahel isegi nirises mööda põskesid alla. See on täiesti normaalne. Kodus olles ei olnud kõige hullem, aga ringi liikudes oli häiriv. Alati tuli meeles pidada, et ei tohi pesemata kätega ehetelt kuivanud koevedelikku nokkida. See harjumus kippus salamisi tekkima. Apteegist ostsin mingid immutatud puhastuslapikesed ja need olid alati kaasas, et vajadusel põskesid ja ehteid puhastada.

Kuna ma ei kasutanud jumestustooteid, siis sellega seoses aukudele lisaärritajat ei olud (paljud on selle teemaga hädas, et jumestustooted ärritavad ja tekitavad aukudesse probleeme). Kreemitades jälgisin, et kreemi ei satuks aukudesse ning eelistasin õlisid. Näopuhastamisel jälgisin, et tooted ei satuks aukudesse ja hakkasin kasutama kilemaske.

Esimesel kuul kandsin esmaseid pikki ehteid ja siis vahetasin järjest lühemate vastu. Juhtus nii, et ühele põsele sobis ideaalselt lühem ehe ja teisele põsele ei sobinud (hakkas kiskuma ja tekitas probleeme). Ja nii oligi, et ühes põses kandsin pikemat ehet ja teises lühemat. Kohati oli see natuke häiriv, sest ühel põsel turritas ehe rohkem välja. Sai proovitud ka erinevaid kuulide suuruseid. 4mm oli parim, 2mm ja 3mm soonis põskedesse tekitades aukude ümber lillakad randid ja 5mm tundus kuidagi liiga massiivne. Suus sees 4mm. Ehete osas koguaeg tuli kontrollida, et need oleksid kinni.  Kasutasin väikseid käsitöönäpitsaid ehete kinni ja lahti keeramiseks. Näpitsaid tuli hoolega puhastada ja näpitsate kasutamine rikkus ehteid (kriimud). Tagavaraks pidi olemas olema kuule, sest mõned ikka kippusid ära kaduma.

Esimesel kuul midagi väga hullu ei olnud aga teisest kuul hakkasid porobleemid. Iga kahe nädala tagant ühe või teise põsega oli probleeme (punetus, paistetus ja vedelikuga täitunud taskukesed). Nädalaga sai asi korda, nädal oli kõik ok ja siis uuesti. Ehk  siis iga kahe nädala tagant oli mingi jama. Ühe põsega oli rohkem probleeme. Asi lõppes sellega, et kolmandal kuul ühel päeval kohvi juues hakkas see põsk läbi laskma, kohvi nirises augu ja ehte vahelt. Ehmatus oli suur ja lähemalt uurides selgus, et see põsk oli oluliselt õhemaks jäänud ja auk oli suuremaks muutunud. See oli hetk, kus oli asi selge – kiiresti tuli loobuda ehetest. Kindlasti kui oleksin edasi ehteid hoidnud oleks asi muutunud halvaks. Peale ehete eemaldamist aastaid oli tunda, et üks põsk oli oluliselt õhem. Nüüdseks on põsed tagasi ühepaksused augustatud kohtades.

Peale ehete eemaldamist augud kasvasid väga kiiresti kinni.  Tekkisid väga sügavad armid ja lohud. Mitme kuu möödudes muutus asi paremaks. Minul jäid aukudest selged armid põskedesse ja tõsise näoga olles on neid väga hästi näha. Põselohud tekkisid ja õnneks ka jäid. Aastate möödudes mingil määral on muutuseid olnud. Naeratamise tagajärjel on aukude juurde tekkinud vaod/kortsud.

Kolm kuud nende ehetega oli omamoodi huvitav ja omamoodi häiriv.

Muidugi tuttavate jaoks oli ka kummaline, et miks mul mingid orad põskedes on. Küsiti, et miks oma põsed sedasi ära rikkusin? Ja veel kummalisemalt vaadati mind, kui seletasin lahti, et miks sedasi toimisin. Sellest saab lugeda “Minu kunstlikud põselohud ehk armid põskedes”.

Ehete kandmise ajal kaasnev tähelepanu oli suhteliselt häiriv. Ikka ja jälle inimesed jäid põskesid vaatama. Kõige enam sai seda tunda kassajärjekorras olles või asju ajades. Inimestega suheldes ei vaadatud mulle otsa vaid vaadati põskesid.

Millegi tõttu arvati, et olen kuri inimene. Varem koeraga jalutades inimesed naeratasid ja tulid juttu rääkima. Kuid kui mul olid ehted põskedes, siis jah naeratati koera nähes, aga mind nähes ehmuti ja keegi ei soovinud koera teemal juttu puhuda. Parim oli see kuidas ühed vanemad naisterahvad lausa põgenesid kõnniteelt, kui mind nägid. Kui käisin asju ajamas, siis tavaliselt oli inimestel natuke kummaline hoiak, kuidagi liiga tõsised. Kuid vestluste käigus mitmel korral isegi mainiti, et oi te olete tegelikult nii lõbus ja tore!!!

Ühel korral juhtus nii, et üks klienditeenindaja mind nähes hakkas minuga väga ebaviisakalt käituma, et tegelikult oleksin pidanud esitama kaebuse kuid loobusin. Ehk oli inimesel paha päev, ehk oli tal midagi juhtunud, ehk lihtsalt kinni oma hoiakutes, mis seal ikka.

Sellest perioodist on minust vaid mõned pildid, sest tundsin, et olen kole. On jäänud silma, et osadele inimestele ei sobi põskedes eheted (ei sobi näokujuga) ja osadele sobivad ideaalselt. Minule ei sobinud.

Igatahes põskede augustamist ma ei soovita ja kui ikkagi on soov, siis väga hoolega uurida ja olla valmis selleks, et põskedes augud vajavad igapäevaselt palju tähelepanu ja hoolt.

posseneet

Advertisements

One comment

  1. […] Ja siis saabus vaheaeg. Hakkasin otsima Eestis augustajat, kellel on kogemusi põskede augustamisega. Nimelt väga oluline on see, et augud tehakse õigesti ja õigetesse kohtadesse (oht näonärvide vigastamiseks). Leidsin Alternadiiva ja usaldasin oma põsed sealse augustaja hoolde. Augustamine käis kiiresti, korraks väike valusööst. Aega kulus nende aukude asukohtade määramiseks. Hoolega tasub vaadata, et asukohad oleksid ilusti. Arvestada sellega, et sinna võivad hiljem jääda armid ja kui midagi on viltu, siis see võib hakata häirima. Mul on augud natuke nihkes, aga ei häiri. Edasi kandsin põskedes 3 kuud ehteid ja kogu kogemusest kirjutan “Dimple piercing ehk augud põskedes”. […]

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s