Minu kunstlikud põselohud ehk armid põskedes

lohud

Kunstlikud põselohud – nii ma kutsun oma põskedes olevaid arme, mis on tekitatud põskede augustamise tagajärjel. Lühidalt, mul ei olnud põselohkusid, bodymodi maailmas tuhnides tekkis soov saada põselohud ja erinevatest meetoditest valisin “dimple piercing”-u ehk põskede augustamise. Aga kuna mulle ju meeldib memuaare kirjutada, siis loomulikult kirjutan asjast pikemalt ka.

Bodymodi maailma avastasin 2012. aastal youtubest. Kui nägin inimestel põskedes ehteid, siis minu jaoks tundus see väga veider viis näo kaunistamiseks. Paratamatult jäi silma, et kõigile selline teema ei sobi (tulemus jääb kuidagi väga kummaline). Vähestele sobib ideaalselt. Igatahes, mulle ei meeldinud. Kuid mind hakkas kummitama “dimple (põselohk) piercing” ja paari kuu möödudes hakkasin selle kohta rohkem infot uurima. Selgus, et põskede augustamisega tekivad põskedesse lohud. Minu ajukesse jõudis kohale, et tegelikult tänapäeval on kõik võimalik. Edasi uurides leidsin, et on olemas veel teisigi võimalusi põselohkude saamiseks. Ja siis sündiski soov saada põselohud.

Kuna olin kindel, et ma ei leia Eestis ilukirurgi, kes mu soovi täidaks, siis otsustasin põskede augustamise kasuks. Otsusest teostuseni kulus umbes pool aastat. Kuna sellel perioodil käisin koolis, siis panin paikka plaani, et vaheaja alguses toimub augustamine, terve suve kannan ehteid ja sügisel enne kooli eemaldan ehted. Ei soovinud seda asja kooli ajal teha kuna ei soovinud tähelepanu. Paistes lekkivad põsed kummaliste mummudega oleks kindlasti kõigile silma jäänud ning see ei oleks olnud kohane õpitaval erialal. Lisaks aimasin, et ehted põskedes ei sobi mulle (sisetunne ei eksinud).

Kuni vaheajani üritasin leida võimalikul palju infot põskedes olevate aukude kohta. Suhteliselt kiiresti sai selgeks, et ootamas on parasjagu keeruline teekond, sest põskedes olevad augud on kõikidest kehasse tehtavatest aukudest kõige raskemad. Nendega võib esineda väga palju probleeme. Keskendusin just probleemide teemadele, et kõigeks valmis olla. Ja muidugi kõige rohkem huvitas mind, et millised on inimestel põsed peale ehete eemaldamist. Sellel ajal oli seda infot suhteliselt vähe, aga miskit ikkagi leidsin.

Selles osas on võimatu prognoosida, et millised jäävad põsed peale ehete eemaldamist, sest kõigil on see nii individuaalne. Armide osas – osadel paranevad armid nähtamatuteks, osadel jäävad õrnalt ja osadel jäävad väga inetud armid. Põselohkude osas – osadel ei tekigi põselohkusid, osadel ajaga kaovad ära, osadel jäävad ilusad lohud ja osadel tekivad väga sügavad lohud. Mul ei olnud õrna aimugi, millise tulemuse osaliseks saan ning pidin riskima.

Põselohkude saamine oli kindlasti üks tõsisemaid otsuseid, sest tegemist on ju näoga. Nägu on meie visiitkaart ja seda kõik näevad. Ning koledad armid põskedes ei ole tore. Selleks ajaks teadsin inimesi, kes kahetsesid, et olid otsustanud saada põskedesse ehted, sest nad ei teadnud, mis võib kaasneda ja millised on tagajärjed. Minul oli olemas tagavaraplaan, kui midagi väga valesti läheb, siis tänapäeval ilukirurgid teevad imesid. Näinud parandatud põsearme ning teisi augustamise arme ja tulemused on olnud ilusad. Muidugi enamus lasevad põskesid augustada ikka selleks, et ehteid kanda. Väga vähesed teevad seda spetsiaalselt põselohkude saamiseks, aga neid on veel peale minu.

Ja siis saabus vaheaeg. Hakkasin otsima Eestis augustajat, kellel on kogemusi põskede augustamisega. Nimelt väga oluline on see, et augud tehakse õigesti ja õigetesse kohtadesse (oht näonärvide vigastamiseks). Leidsin Alternadiiva ja usaldasin oma põsed sealse augustaja hoolde. Augustamine käis kiiresti, korraks väike valusööst. Aega kulus nende aukude asukohtade määramiseks. Hoolega tasub vaadata, et asukohad oleksid ilusti. Arvestada sellega, et sinna võivad hiljem jääda armid ja kui midagi on viltu, siis see võib hakata häirima. Mul on augud natuke nihkes, aga ei häiri. Edasi kandsin põskedes 3 kuud ehteid ja kogu kogemusest kirjutan “Dimple piercing ehk augud põskedes”.

Mulle tegelikult ei meeldinud ehted põskedes. Sellest perioodist on minust vaid mõned üksikud pildid, sest mulle tundus, et need kohe üldse ei sobi. Põsed vajasid iga päev hoolt ja tähelepanu ning ikkagi esines palju probleeme. Esimest korda tundsin oma nahal seda, kuidas inimesed välimuse põhjal eeldavad midagi. Ja mind häiris tähelepanu. Paratamatult inimesed jäid mu põskesid vaatama. Kolme kuu jooksul oli ikka igasuguseid juhtumeid. Korduvalt arvati, et ma olen mingi kuri inimene. Ühel korral üks klienditeenindaja mind nähes hakkas väga ebaviisakalt käituma. Kuigi tegelikult oli huvitav jälgida inimeste reaktsioone, siis ikkagi ootasin kannatamatult selle perioodi lõppu. Võimalik, et oleks piisanud lühemast ajast kuid otsustasin ikkagi sügiseni vastu pidada. Sügisel ühel päeval pidin ehted olude sunnil ehted. Ühe põsega oli korduvalt palju probleeme ja ühel päeval kohvi juues nirises kohvi selle põse august välja. Lähemalt uurides selgus, et põsk oli korduvate põletike tagajärjel õhenenud. Ehmatus oli suur. Peale ehte eemaldamist alles kolmandal aastal muutus põse paksus normaalseks.

Peale ehete eemaldamist alguses olid armid nähtavad, sellised lillakad. Aja möödudes see toon kadus. Alguses põselohud olid väga sügavad ja see natuke hirmutas, et kas sedasi jääbki. Noh, need lohud olid isegi siis sügavad, kui ma ei naeratanud ja kui naeratasin, siis tulemus oli kuidagi väga kummaline. Aja jooksul muutusid lohud normaalsemaks. Aastate jooksul on nii palju muutunud, et naeratamise tagajärjel on tekkinud vaod/kortsud armide juurde. Ma pole vaadanud, et kas päris põselohkudega inimestel vananedes ka sedasi juhtub, samas loogika ütleb, et vist jah.

Hetkel olen nende lohukeste omanik olnud 5 aastat ja kordagi pole oma otsust kahetsenud. Väga harjumatu on vaadata pilte varajasemast ajast, nagu midagi oleks valesti. Peale augustamist osasid fotosid vaadates vahel on küll käinud peast läbi mõte, et ehk peaks uurima armide silumise kohta. Kui naeratan, siis on ok, kuid tõsise näoga olles on selgelt näha tüüpilisi augustamise tagajärjel tekkinud arme (pildil näha). Samas need armid on osa minust ja eks näis, kas tulevikus võtan nendega midagi ette.

IMG_5339

Kindlasti ma ei soovita põskede augustamist, sest tõesti on keerulised augud. Kui ikkagi on soov, siis eelnevalt põhjalikult uurida. Soovitan siin blogis lugeda “Dimple piercing ehk augud põskedes”.Viimastel aastatel paljud augustajad keelduvad põskede augustamisest (Eesti kohta info puudub) ja just selle tõttu, et nendega esineb palju probleeme ja kunagi ei tea, millised armid lõpuks põskedele jäävad. Samuti ei soovita seda meetodit põselohkude saamiseks, selleks on veel teisigi võimalusi olemas (ei jää arme).

Seoses nende kunstlike põselohkudega on olnud huvitavaid vestluseid.

“Ooo, sul on ka põselohud” teine põselohkude omanik. “Mhmh, need on kunstlikud” jään ootama reageeringut. Teine põselohkude omanik vaatab segaduses otsa “Misasjad?”. “Kunstlikud. Mul ei olnud põselohkusid, soovisin, selleks kandsin orasid põskedes ja sain põselohud”. Selle peale jäädakse mind kummaliselt vaatama. “Hmm, näevad loomulikud välja/ on jah armid näha (vastus varieerub)”.

“Miks sul armid põskedes on?”. “Need on mu kunstlikud põselohud. Põskedes olid augud ja ehted, et saada põselohud”. “Aaa, okeyyyy”.

Kunagi üks kehaehete müüja oli väga vaimustunud sellest, et kuidas ma ikka nii kavalalt endale põselohud sain. Tekkis tunne, et ta vist oli suur põselohkude fänn. On ju inimesi, kes on põselohkude fännid. Kui nüüd arvate, et ma ka kuulusin sinna fänniklubisse ja selle tõttu sedasi toimisin, siis eksite. Minu põselohud tekkisid tänu bodymodi maailmale.

Et siis sellised lood minu põskedega. Augud tehti 2013. aasta suvel “Alternadiiva”s ja kindlasti salong, mida julgen soovitada. Ning tegelikult just tänu nende põselohkude saamisega tekkis tõsisem huvi kehaaugustamise maailma vastu.

 

 

Advertisements

One comment

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s