Kositi naiseks SINISTE roosidega

Kunagi elas Printsess Smurffitar, kes ei unistanud pulmadest ega ka pere loomisest. Samas salamisi natuke ikka lootis, et ehk kunagi tuleb see ÕIGE Prints, kellega on valmis abielusadamasse purjetama. Aastate jooksul oli mitmeid Printse ja üks isegi üritas naiseks kosida. Kuid Printsess tundis, et ei ole õige aeg ja õige Prints ning ei hakanud mainimagi oma salasoovi. Nimelt Printsess oli võtnud nõuks, et läheb vaid sellele mehele, kes toob sinised roosid.

Ja siis tuli üks eriline Prints mustal hobusel. Printsessi jäine süda hakkas vaikselt sulama. Ja ühel päeval see Prints soovis Printsessi naiseks kosida. Printsess mainis Printsile, et naiseks tuleb vaid siis, kui Prints toob sinised roosid. Printsess jäi põnevusega ootama, et mida Print teeb ja kuidas selle ülesande lahendab.

Ühel päeval saabus Prints ja näpus oli üks roos. See roos oli nii tume, et tõesti võis mingeid siniseid varjundeid näha. Kuigi see roos ei olnud päriselt sinine, siis selleks ajaks oli Printsessi süda juba nii sulanud, et vastas jaatavalt.

Kuid ühel päeval ootas Printsessi tõsine üllatus. Nimelt Prints täitiski Printsessi soovi – tõigi suure kimbu siniseid roose. 20 sinist roosi ja need läksid Printsile maksma suure varanduse. Print oli ikkagi läinud uurima aednikelt, et kas ja kuidas saaks siniseid roose. Üks aednik teadis, et neid saab tellida Hollandist ja ta saab Printsile need tellida kuid on väike probleem. Roose tellitakse 20ne kaupa ja vaevalt keegi veel peale Printsi soovib osta siniseid roose, seega Print peab ostma kõik sinised roosid. Prints oli nõus. Kui roosid saabusid, siis Prints tormas nendega Printsessi juurde. Teel külamehed vaatasid ja imestasid. Üks hõikas “Noo see peab küll väärt naine olema, kellele sellised roosid viiakse”. Ja nii see Prints täitiski Printsessi ülesande.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Printsess kuivatas sinised roosid ja neid imetledes tõmbas selga valge kleidi ning astus Printsiga altari ette. Siis nad elasid õnnelikult pisikeses kindluses ja kasvatasid pisikest Printsi. Ilusates muinasjuttudes elavad Printsessid ja Printsid õnnelikult koos elupäevade lõpuni. Kuid selle muinasjutuga läks teisiti.

Selles muinasjutus oli kurjasid nõidasid, Aadama õunasid, keerulisi katsumusi ja raske haigus, mis tabas Printsessi. Nii nagu kuivatatud roosidel tuhmus sinine värv nii tuhmus ka abielu. Rasked katsumused vormisid Printsessi. Sinisilmsest Printsessist oli saanud elukogenud Kuninganna. Mida aeg edasi, seda õnnetumaks Kuninganna muutus. Ta soovis muuta oma muinajutu kulgu ja ühel hetkel võttis oma elus vastu kõige raskeima otsuse. Kiskus sõrmuse sõrmest ja purustas kuivatatud sinised roosid.

Selline muinasjutt, mis ehk ei olnudki muinasjutt….

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s