Teine tätoveering – tunded ja südamed

Foto0438

Esimese tätoveeringu sünnist oli möödunud mõned aastad ja hakkasin mõlgutama mõtteid uuest tätoveeringust. Selles osas tõesti vastab tõele, et kui oled esimese tätoveeringu nahale saanud, siis varsti soovid järgmist. Ega mul otseselt mingit ideed ei olnud ja ühel päeval niisama ajaviiteks uurisin internetist tätoveeringuid. Silma jäi üks pildike, printisin välja ja panin rahakoti vahele. Äkki kunagi läheb vaja.

Ja 2008. aasta kevadel saabus päev, kus mõtlesin “Ohh, täna on ideaalne päev tätoveeringu saamiseks”. Ootamatult oli see pildike minu jaoks saanud olulise tähenduse. Ajendiks olid tunded, mis sellel hetkel hinge valdasid ja muidugi see, et pildil olid südamed. Oh seda armastuse väge. Eks ikka armunud inimesed  kipuvad imelikke asju tegema. Kas sedasi keha märgistamine on mõtekas? Sellel hetkel mõtlesin olevikule ja ei mõelnud tulevikule.

Internetis sellel ajal juba leidus tätoveerimise salongide kohta infot. Valisin ühe salongi, mis oli kesklinnas. Kuna esimene tätoveering tehti ka kesklinna stuudios, siis ei osanud miskit kahtlast oodata. Jõudsin valitud salongi juurde. Salongi ukse ees seisid 3 meest. Mõtlesin, et üritan nende vahelt kuidagi salongi pääseda. Tuli välja, et kolmest mehest vanim oli tätoveerija Aare.

Jep, ma olin sattunud AARE TATTOO ukse ette. Kindlasti juba mõni lugeja oskab aimata, mis hakkas edasi saama. Siiani olen kuulnud sama tätoveerija osas sarnaseid jutukesi.

Näitasin oma pisikest kavandit ja mainisin kuhu seda soovin. Uurisin, et kas ja millal oleks võimalik. Selgus, et kohe on võimalik. Liikusime kõik õuest salongi. Mind suunati tätoveerimise toolile. Tätoveerija sõbrad võtsid mugavalt kohad sisse seal samas diivanil.

Ma muutusin veidi närviliseks. Mainisin uuesti, et soovin tätoveeringut privaatsemasse kohta. Niigi piinlik oli. Kujutage nüüd ise ette, soovite trussikute serva alla tätoveeringut ja saate lisaks veel võõrad pealtvaatajad.

Selle peale tuli diivanil istujatelt lause “Mis sa arvad, et me pole varem naise …. näinud”.

Ma muutusin veel närvilisemaks, sest märkasin, et diivanil istujad olid ebakained.

Kusjuures hetkel kirjutades jäin mõtlema, et miks ma siis ei tulnud selle peale, et ka tätoveerija võib purjus olla. Ma ei tea. Ehk arvamus, et tätoveerija ju teeb tööd ja siis eeldaks, et tätoveerija on kaine.

Igatahes lõpuks need tegelased torisedes lahkusid salongist. Tätoveerija märkis kavandi nahale ja asus tätoveerima. Kuna esimese tätoveeringu saamine oli olnud põrgulikult valus, siis ka sellel korral olin hullemaks valmis. Aga sain üllatuse osaliseks. Oli tunda ebameeldivat torkimist ja ei midagi hullu. Ainult, et piinlik oli.

Tätoveering paranes kiiresti, kuid kui paistetus alanes, siis selgus karm tõsiasi. Tätoveering oli tehtud väriseva käega ja seda oli joontest näha ning tätoveerimisvärvi oli liigselt naha sisse pakitud. Järelikult tätoveerija oli olnud ebakaine. Natuke hilja selle vastuse saamiseks.

Selle tätoveeringu kavandit kasutasin ka pulmade ajal pulmaviina etikettide, pulmakutsete ja pulmatordi kaunistamisel. Jah, mul ei olnud mingit fäänsit pulmatorti. Lihtne tort, millele tegin ise kaunistused peale. Oi andis neid kaunistusi teha, sest esimestel kordadel sulatasin šokolaadi valesti ja kaunistused tulid sellised hallikad. Tordi valmistajatelt sain täpsed juhised ja siis tulid kaunistused šokolaadi moodi välja.

syda2

Peale abielu lahutamist, tunded keesid üle võlli ja alati kui nägin tätoveeringut oma kehal, siis ainuke mõte oli “Ma ei soovi seda oma nahal näha”. Nendel hetkedel kahetsesin oma kunagist otsust, et tunnetest tulenevalt olin oma keha märgistanud. Kuid aeg möödus ja leppisin selle tätoveeringuga jõudes järeldusele “Jah, elu on muutuv ja tunded on muutuvad, sinna ei saagi midagi teha. See tätoveering on märk minu elu ühest olulisemast etapist. Meenutus sellest, mida kogesin koos ühe erilise inimesega selle etapil. Ja meenutus olulistest õppetundidest, mis sellel elu etapil õppisin”.

südakavand-horz

Hetkel on tätoveering 10 aastat vana ja aeg on teinud oma töö. Alguses oli tätoveering ilusam. Selles osas tätoveering ise oli nii ja naa, sest tõesti jooned olid kehvad. Pilt on kehva, sest sellel ajal telefon ei teinud parema kvaliteediga pilte. Kuid ikkagi on võrdlusena näha, kui palju ajaga tätoveering on muutunud. Rasedusega tätoveering mingil määral venis suuremaks ja peale lapse sündi tätoveering enam ei ole selline nagu enne oli. Ma ei oska seda kirjeldada. Nahk lihtsalt ei ole enam nii sile ja prink nagu oli enne rasedust ning selle tõttu on ka tätoveering väsinum. Seega naised, mõelge hoolega enne kui soovite tätoveeringuid kõhu piirkonda. Lisaks aastate jooksul on jooned mõnuga laiali valgunud ja kokku sulanud. Piltidel näha.

Seda tätoveeringut ei ole parandatud ja võimalik, et jätan selle nii nagu on. Hiljem tulevad teised tätoveeringud kõrvale, et kaob teiste vahele ära. Nii palju selle tätoveeringuga on veel toimunud, et loovutasin pisikese pinna lasereemalduse kogemuse jaoks. Tätoveeringust on ühte pisikest kohta laseriga puhastatud. Aastate jooksul sulasid jooned ühes kohas kokku koledaks massiks ja tundus ideaalne koht katsetuse tegemiseks. Suure südame ülemine osa, seal kus on paremale keeruke ja tühi auguke, seda tühja augukest vahepeal ei olnud.

Igatahes jah, ma tänan õnne, et minul läks tegelikult isegi hästi. Mu tätoveering on täitsa kobe. Olen kuulnud igasuguseid lugusid ja inimesed on olnud väga õnnetud, et said Aare käe alt tätoveeringuid. Ja samas olen kuulnud ka häid legende. Selles osas on mul hea meel, et see tätoveerija mu nahale jõudis.

Hetkel internetis tuhnides leidsin veel sarnaseid tätoveeringuid. Nii võttes on mu kehal copi-paste tätoveering ning kahjuks see ei ole ainuke copi-paste mu nahal. Ka mu kolmas tätoveering on copi-paste tätoveering. Sellest tätoveeringust tuleb jällegi eraldi jutuke.

südamed-horz

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s