Solliralli

Ei teagi, kas tänapäeval solaariumis käimine enam ongi moes?  Kunagi ammu mingil perioodil oli solaariumis peesitamine kuum teema. Silma jäid sollipifid, kes olid nahka liigselt solaariumis küpsetanud. Kadestasin tuttavaid, kes omasid ilusat päevitunud jumet isegi talvel. Nii mõtlesin, et prooviks ka selle ihaldatud jume saamist.

huuledsolliralli

Astusin mingisse solaariumikeskusesse ja ostsin 10 korra kaardi. Alustada tuli nõrgematest kabiinidest ja vaikselt tugevamate peale liikuda. Lisaks muretsesin solaariumikreemi ja läkski lahti minu solliralli.

Peale esimesi kordasid ei olnud mingit tulemust näha. Pigem oligi nagu naha harjutamine solaariumiga. Siis oli aeg minna tugevamatasse kabiinidesse. Noo, siis juhtus see, et mitmel korral sai mu nahk liigselt kahjustada ja olin punane nagu keedetud vähk. Igatahes viimastel kordadel nahk kannatas väga edukalt kangemad kabiinid välja ja ilus pruunikas jume oli olemas. Kuid mis hinnaga?

Nahk oli kuivem. Näkku oli kogunenud paras hunnik pigmendilaike. Sellel ajal juba miskit infot liikus, et solaarium on nahale kahjulik. See ka põhjus, miks valisin solaariumikeskuse, lootes et seal on solaariumi lambid kontrollitud ja kõik korras.

Üldiselt minule see sollinduse teema ei meeldinud. See mässamine, et enne kabiini ronimist kiiruga ennast korralikult kreemitada. Oli ka seda, et kohale jõudes avastasin, et sollikreem on koju jäänud ja tuli ennast riidesse ajada ning teenindusletist uus kreem osta. Paaril korral peesitasin ilma kreemita ja see halb otsus andis nahal tunda. Mulle ei meeldinud ka sollikabiinides olemine. Nagu grillkana ahjus. Klaustrofoobia? Ehk midagi sinna kanti, sest mulle ei meeldi olla väikestes ruumides või rahvast täis bussides. Ja mind häiris see lõhn, mis oli nahal peale solaariumis kükitamist. See meenutas segu kreemist ja küpselihast. Selline spetsiifiline lõhn.

Mitmel korral sattusin natuke teistsugustesse kohtadesse, sest tuttavad käisid ja soovitasid. Need olid odavad ja keskusega ei andnud võrreldagi. Hind oli odavam ja seda oli oma nahal tunda. Kui keskuses kabiinides sees oli ventilatsioon jahutusega, siis odavamates kohtades oli ventilaator sollikabiini kõrval ja see puhus siis väikesest vahest jahedat õhku sollikabiini. Hea oli kui ventilaator edasi tagasi liikus. Vahel tuli ise hoolega enne kabiini ronimist vaadata, kas ikka ventilaator puhub õiges suunas külma tuult, sest muidu sai üle kuumenetud. Igatahes mõnest korrast piisas ja rohkem ma oma tervisega ei julgenud riskida.

Solaariumeid külastasin kuni kevadeni ja lootsin, et ehk tänu sellele hakkab suvel päike paremini peale. Tõesti sellel suvel oli nahk ühtlaselt pruunikam ja tundus, et tõesti päike hakkas paremini peale, kuigi ma otseselt rannas peesitamas ei käinud. Sellel ajal mul veel ei olnud kuumatalumatust. Nüüd kindlasti ei roni ei päikse kätte peesitama ega ka solaariumisse ja just kuumatalumatuse tõttu. Lisaks nüüdseks on kehal paras kogus tätoveeringuid, et juba nende tõttu ei riskiks. Nimelt päike ja solaarium ei mõju tätoveeringutele hästi. Asi, mida tätoveeringute omanikud kipuvad unustama või isegi ei tea seda. Tätoveeringuid tuleb kaitsta.

Siis kui ma selle ühe perioodi sedasi solaariumeid külastasin, siis ma ei mõelnud üldse selle peale, et kas ja kuidas võib see tegevus mu esimesele tätoveeringule mõjuda. Mitmel korral küll tundsin, et solaariumis lebades tätoveeritud koht muutus kuumemaks. Kuid tätoveeringu katmine tundus halb mõte, sest siis oleks ju alaseljale jäänud veider hele laik.

Nii palju siis minu sollirallist. Püsikundet minust ei saanud. Ja kuna nüüdseks on ka nii palju infot selle kohta, et solaariumid on nahale kahjulikud ja soodustavad nahavähi tekkimist, siis juba selle info põhjal on parem olla valge luik. Muidugi on veel mitmeid võimalusi kena jume saamiseks… sellega seoses meenus midagi ja järgmiseks kirjutan isepruunistava kreemi õudusest, mida kunagi nooremana kogesin… aastaid enne seda sollirallit.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s