Geelküüned

Küünte iluvaldkonnas on 12 aastaga ikka väga palju muutunud. Geelküünte puhul tehakse tänapäeval imeasju, et vaata ja imesta. Selle kõrval tundub minu geelküünte kogemus ikka väga vanaaegne. Kuid ikkagi ju kogemus, seega panen kirja.

Kunagi töö tõttu igapäevasel puutusin kokku väga palju veega. Kui vanasti küüned kasvasid ilusti pikaks, siis töö tõttu see enam ei õnnestunud. Veega muutusid küüned pehmeks ja alati teatud pikkusest hakkasid küüned murduma. Otsustasin katsetada geelküüsi, sest keegi mainis, et see hoiab küüned tugevana isegi kui koguaeg on veega kokkupuude. Mõeldud tehtud.

Küüned olid lühikesed ja lasin geeli panna vaid oma küünte pikkusele ning ei mingit küünte pikemaks tegemist. Jooksvalt iga hooldusega värskendati ja nii ajaga saingi ilusad pikad küüned. Oi kui rahul olin, kuni ühe hetkeni. Juhtus nii, et tööd tehes lõin käe ära ja väiksel sõrmel küüs murdus poole küüne peal (poole peal roosas osas). Oi kui valus see oli.

Murdunud küünega oli tõsine jama. Nii palju kui oli lahtiselt, nii palju sai maha lõigata. Enamjaolt pidin kandma plaastrit, et miskit (juuksed, riidekangas jne) ei takerduks murdunud kohtadesse. Selle koha välja kasvatamise periood oli valus. Muidugi oleks võinud teised küüned lasta teha lühemaks ja geelküüntega jätkata, aga sellel hetkel tundsin, et mulle aitab küll ja loobusin geelküüntest.

Peale geelküünte eemaldamist olid küüned väga halvas olukorras. Väga õhukesed ja tundlikud. Soovitati mingit kaitselakki kuid selle peale panemine tekitas põrguvalu ja loobusin. Regulaarselt õlitasin küüsi ja ootasin, kuni kahjustatud osad välja kasvasid.

Üldiselt jäin ikkagi kogemusega rahule ja toon välja plussid ja miinused.

Suureks plussiks oligi see, et küüned isegi veega kokkupuutes olid tugevad. Mulle meeldis geelküüsi lakkida küünelakkidega ja teha igasuguseid vigureid, sest küünelakk püsis väga hästi ja kaua geelküüntel. Ainuke asi, mida tuli meeles pidada, et küünelakki tohtis eemaldada vaid atsetoonivaba küünelakieemaldajaga.

Miinuseid oli ka. Kuna küüned kasvasid suhteliselt kiiresti, siis küünte hooldus oli regulaarne kulu ja lõppkokkuvõttes ikka korralik summa läks kokku. Kui küüntega midagi juhtus, siis ei olnud võimalik ise asja parandada ja oli vaja hooldusesse minna. Küünte osas tuli olla ettevaatlik, et küüned ei saaks mingeid lööke. Kuna geel on küüntel tugev, siis löögi tagajärjel võivad küüned murduda kes teab kust. Et mul nii hullult küüs murdus, see oli minu viga. Kiirustades unustasin ära, et ei tohi küüntega rahmata.

Üldises plaanis jäin väga rahule. Sellest geelküünte perioodist ei leidnud oma pildivaramust mitte ühtegi pilti. Aga ega seal oleks ka vaid näha olnud mu küünelakiüllitised.

Küünte valdkonnas olen ära katsetatud WTF geellaki ja Biogeel geelküüned, nendest kirjutan tulevikus. Ja miskit on veel plaanis proovida. Nii et küünte teemades tuleb kirjutisi veel. Üldiselt eelistan naturaalseid küüsi ja lihtsalt huvist katsetanud/katsetan igasuguseid asju. Pildil on näha mingid küünelakiüllitised. Aastaid tagasi avastasin mahakooritava aluslaki ja tänu sellele on  lust niisama katsetada erinevaid tehnikaid küünelakkidega. Väga mugav, midagi läheb untsu, siis koorid küünelaki ühes tükis maha ja alustad uuesti. Sellest ka ehk tulevikus kirjutan.

küünedblogi

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s